Znasz Ixelles? To gmina w Belgii położona w Rejonie Stołecznym Brukseli. Urodziła się tam m.in. aktorka Audrey Hepburn. 1 maja, czyli w Święto Pracy wybrałam się na targ staroci organizowany przez studentów tamtejszych uniwersytetów. Przy okazji zwiedziłam kampus. Chcesz zobaczyć, jak wygląda? Zapraszam Cię do przeczytania wpisu i obejrzenia wideo :)
Ixelles - dwujęzyczne uniwersytety
Na terenie Ixelles znajdują się kampusy dwóch uniwersytetów. Jeden to francuskojęzyczny Université Libre de Bruxelles, drugi niderlandzkojęzyczny Vrije Universiteit Brussel.
Université Libre de Bruxelles liczy około 20 000 studentów, zaś Vrije Universiteit Brussel połowę z tego. Warto wspomnieć, że drugi uniwersytet to jedyny pełnoprawny flamandzki uniwersytet w Brukseli.
To, co przykuło moją uwagę to ogromny park, w którym można odpocząć między zajęciami czy zjeść obiad. Uwielbiam naturę i zieleń, więc mogłabym przebywać w takich miejscach cały czas :)
'Brocante', czyli pchli targ
Przed spacerem po kampusie wybrałam się na targ staroci, tzw. brocante. We Francji często jeździłam na pchli targ – odbywa się tam on co niedzielę, a jako że niedziele są we Francji niehandlowe, to świetnym pomysłem jest spacer po takim miejscu. W Ixelles brocante była organizowana przez studentów, więc oprócz ubrań i staroci było też dużo jedzenia i picia. To był zdecydowanie największy pchli targ w moim życiu. Było głośno, tłoczno i wesoło. Niczego nie kupiłam, ale zjadłam obiad i oczywiście wypiłam belgijskie piwo.
'Campus', czyli kampus
Tak jak możesz zobaczyć na wideo, kampus jest położony w bardzo przyjemnym miejscu, pełnym zieleni. Tego dnia nie odbywały się zajęcia, więc mogłam na spokojnie nagrywać. To drugie wideo, które nagrywałam w plenerze i muszę przyznać, że wcale nie jest to takie proste. Nawet jeśli nie było dużo osób, to łatwo było się zdekoncentrować. Może pewnego dnia dojdę do takiego poziomu, że będzie mi obojętne czy ktoś na mnie zwraca uwagę, czy nie ;)
A na koniec mam do Ciebie pytanie. Studiowałeś kiedyś za granicą? Jeśli tak, to jak wspominasz to doświadczenie? A jeśli nie, to czy chciałbyś uczyć się w obcojęzycznym środowisku? Daj znać w komentarzu!